Úvod / Oblasti / La Coruña

La Coruña

La Coruña je mesto a magistrát v Španielsku. To patrí k autonómnej oblasti Galícia a je hlavným mestom rovnomennej provincie. Mesto La Coruña má populáciu 246,056 obyvateľov. Jeho hustota populácie je jedným z najvyšších v Španielsku (6504 obyvateľov / km ²), pretože obec má rozlohu 37.83 km ².

Doprava:

Regionálne a medzimestské autobusy - stanice v ulici Caballeros. Miestnu dopravu v A Coruña vykonáva Compania de Tranvías de La Coruna. Jej sieť zahŕňa 24 liniek a slúžil jej 93 vozidiel. 

Dominanty mesta:

  • María Pita námestie, najvýznamnejšie námestie v meste. Pozoruhodné orientačné body sú radnice a socha miestneho hrdinu Maria Pita.

Mesto má niekoľko múzeí, ako je hrad San Anton Archeologické múzeum, Múzeum výtvarného umenia, Union Fenosa Múzeum súčasného umenia (MACUF) a sieť vedeckých múzeí (Casa das Ciencias, ktorého súčasťou je aj planetárium, DOMUS, vyrobený Arata Isozaki a Akvárium Finisterrae ).

Významné udalosti mesta:

Počas slávnosti María Pita, ktorý sa koná celý august, Riazor je dejiskom NOROESTE Pop Rock festivale, bez hudobný festival so skupinami zo Španielska a zahraničia: ( Amaral , David  BISBAL , The Corrs a Status Quo hrali na nej v posledných vydaniach ).

Miestne špeciality:

Guláš z merlúzy alebo čerta (tzv. guláš ). Prípravky sardinky sú veľmi populárne, zdôrazňujúce sardinky so zemiakmi, koláče xouba), sardinky lañadas (tj. čistý a pražené ). Chobotnice na paprike. V rámci lovu lososov rieky Ulla .

Šport:

Deportivo de La Coruña je španielsky futbalový klub z galícijského mesta La Coruña, ktorý je tradičným účastníkom La Ligy. V súčasnosti ale pôsobí v Segunda División. Domovom klubu je štadión Estadio  Municipal de Riazor pre takmer 35000 sediacich divákov. Najväčším rivalom Deportiva je Celta de Vigo, s ktorým pravidelne súperia  v tzv. 'Galícijském derby' a potom tiež klub Valencia CF.

Alcanza — študijné pobyty v Španielsku

ALCANZA zabezpečuje profesionálny servis v oblasti zahraničného štúdia vo vybraných oblastiach Španielska pre široký okruh klientov. Naša ponuka je určená pre každého, kto má ambície zdokonaliť sa v španielskom jazyku a spoznať kultúru Španielska. Neexistuje efektívnejší spôsob zdokonaľovania sa v jazyku. V domácom prostredí Vám nikto nezaručí výborné výsledky po absolvovaní akéhokoľvek intenzívneho kurzu! V krajine pôvodu španielčiny to musí byť predsa len lepšie! Alcanza © 2012

Newsletter

Zaregistrujte sa do nášho newsletteru a pravidelne od nás dostávajte novinky a akciové ponuky e-mailom.