Úvod / Oblasti / Valencia

Valencia

Valencia je španielske prístavné mesto na pobreží Stredozemného mora, pri ústí rieky Turia. Je hlavným mestom regiónu a provincie Valencia. Je tretím najväčším mestom Španielska s počtom obyvateľov 809.267 .V rámci správnej STI na pozemku o výmere 134,6 km2 Je to 15. najľudnatejšia obec v Európskej únii.

Doprava:

Verejná doprava je zaistená železnicou Generalitat Valenciana ods FGV, ktorá ovláda Metro Valencia a ďalšie železničnej a autobusovej dopravy. Gare du Nord (Severné nádražie) je hlavné železničné nádražie vo Valencii. Alicante letisko sa nachádza asi 170km južne od Valencie.

Dominanty mesta:

  • Najreprezentatívnejšie pamiatky sú Miguelom Valenciana, katedrála Serrano,  Towers, Silk Exchange . Niektoré z nich boli vyhlásené za pamiatky svetového kultúrneho dedičstva UNESCO v roku 1996.
  • Valencia je plná múzeí, preto medzi zástupcami musíme spomenúť: The Museum of Fine Arts vo Valencii, mesto umenia a vied, Valencia Múzeum praveku, katedrála múzeum, Inštitút moderného umenia vo Valencii.
  • Najvýraznejším architektonickým projektom Valencia je rozsiahle dielo architekta Santiaga Calatrava nazvané Mesto umenia a vedy.

Významné udalosti mesta:

Každý rok v marci sa vo Valencii koná známy Fallas festival.

Miestne špeciality:

  • Nepísaným symbolom Valencie je jedlo paella. Tú najlepšiu ochutnáte v niektorej z reštaurácií okolo pláže Malvarosa. Ide o špecialitu z ryže a kuracieho alebo králičieho mäsa, alebo rýb a morských plodov. Táto lahôdka sa pripravuje na veľkej panvici a už samotný kulinársky proces je pre labužníkov úžasným zážitkom.
  • Ďalej fartons, šišky, španielska omeleta, rosquilletas a kalamáre..

Šport:

Valencia Medzinárodne preslávený  futbalový klub, Valencia CF vyhral španielsku ligu v roku 2002 a 2004 vyhral Pohár UEFA.

Alcanza — študijné pobyty v Španielsku

ALCANZA zabezpečuje profesionálny servis v oblasti zahraničného štúdia vo vybraných oblastiach Španielska pre široký okruh klientov. Naša ponuka je určená pre každého, kto má ambície zdokonaliť sa v španielskom jazyku a spoznať kultúru Španielska. Neexistuje efektívnejší spôsob zdokonaľovania sa v jazyku. V domácom prostredí Vám nikto nezaručí výborné výsledky po absolvovaní akéhokoľvek intenzívneho kurzu! V krajine pôvodu španielčiny to musí byť predsa len lepšie! Alcanza © 2012

Newsletter

Zaregistrujte sa do nášho newsletteru a pravidelne od nás dostávajte novinky a akciové ponuky e-mailom.