Úvod / Štúdium v Španielsku / Školský systém

Školský systém

Študenti sú umiestňovaní do štátnych škôl a to buď :

  • 4° E.S.O.(vek: 15-16) - študenti študujú 10-12 predmetov počas jedného roka. Výber predmetov je výraznejšie obmedzený a rozvrh je fixne daný. Medzi predmetmi nájdete matematiku, fyziku, biológiu, chémiu ale aj napríklad dejepis. 4°E.S.O. sa končí povinná školská dochádzka v Španielsku.

  • (vek: 17)-(vek: 18) Bachillerato - študenti si majú možnosť vyberať zo 4 okruhov štúdia: humanitné, prírodné, sociálne vedy a technológia. Študentom vždy vyberáme prírodné vedy nakoľko je to okruh, ktorý sa najviac zhoduje s okruhmi na našich gymnáziách, aby im bola uznaná väčšina predmetov a nemuseli robiť veľa vyrovnávacích skúšok po návrate domov. V prvom roku štúdia študent absolvuje 4 predmety a v ďalšom zvyšných 5 predmetov, ktoré sú povinné pre všetkých študentov a následne si vyberá z výberových predmetov.

Študenti si môžu zvoliť aj štúdium na súkromných školách - záujemcovia sa môžu informovať v našej kancelárii. Samozrejme aj výška ceny pobytu sa bude odvíjať od vybranej súkromnej školy.

Hodiny na španielskych školách sú 50 minútové a výučba prebieha od 8:00/8:30 do cca. 14:35 kde žiaci v rámci dňa majú 5 minútové  prestávky a jednu 30 minútovú.

Alcanza — študijné pobyty v Španielsku

ALCANZA zabezpečuje profesionálny servis v oblasti zahraničného štúdia vo vybraných oblastiach Španielska pre široký okruh klientov. Naša ponuka je určená pre každého, kto má ambície zdokonaliť sa v španielskom jazyku a spoznať kultúru Španielska. Neexistuje efektívnejší spôsob zdokonaľovania sa v jazyku. V domácom prostredí Vám nikto nezaručí výborné výsledky po absolvovaní akéhokoľvek intenzívneho kurzu! V krajine pôvodu španielčiny to musí byť predsa len lepšie! Alcanza © 2012

Newsletter

Zaregistrujte sa do nášho newsletteru a pravidelne od nás dostávajte novinky a akciové ponuky e-mailom.