Úvod / Oblasti / Granada

Granada

Granada je hlavné mesto provincie Granada, v autonómnej oblasti Andalúzia. Granada sa nachádza na úpätí pohoria Sierra Nevada, na sútoku troch riek, Beira, Darro a Genil. Žije v ňom približne 236 982 obyvateľov.

Doprava:

Granada je pomerne veľké mesto a peši by ste sa po ňom len ťažko presúvali.
Najlacnejší spôsob prepravy v meste sú autobusy, ktoré pravidelne premávajú, medzi turistami je najvyužívanejšia linka č. 3. a samozrejme taxíky.

Dominanty mesta:

  • V Granade sa nachádza slávna Alhambra, andalúzska pevnosť a palácové mesto, vyhlásená za dedičstvo UNESCA v roku 1984 spolu so záhradami Generalife a štvrťou Albayzín. Toto historické bohatstvo, ovocie trojitého vplyvu moslimov, židov a kresťanov robia z Granady dôležité turistické a kultúrne stredisko v Španielsku.
  • Granadská univerzita, založená v roku 1531 Karolom I., je jednou z najprestížnejších v krajine. Túto univerzitu navštevuje viac ako 60.000 študentov.
  • Granadská katedrála

Významné udalosti mesta:

  • 2. januára je festival reconquest Granada od katolíckych monarchov.
  • 3.mája je Festivaly Kríža, veľmi populárne slávnosť. Kríža z kvetín sú umiestnené v uliciach, zatiaľ čo nádvorí domu sú tiež zdobená.
  • Medzi májom a júnom sa oslavuje Corpus Cristi veľtrh, najväčší festival v meste. Nosia sa typické andalúzske šaty, používajú sa konské povozy a tancuje sa tam. 
  • V septembri, je festival Virgen de las Angustias, patróna mesta. 

Miestne špeciality:

Ako v ďalších provinciách má arabské vplyvy prevažujú dusené mäsa, polievky, ryby a sladkosti. Z najobľúbenejších jedál možno upozorniť na hrniec San Anton, kaša s paprikou, dusené jahňacie.

Šport:

Kým Granada nemá svoj vlastný veľký klub, existujú aj ďalšie veľké kluby v Seville, Barcelone a Madride. Napriek tomu existujú miestne tímy a ligy. Existujú možnosti zahrať si golf v meste a jeho okolí.

Alcanza — študijné pobyty v Španielsku

ALCANZA zabezpečuje profesionálny servis v oblasti zahraničného štúdia vo vybraných oblastiach Španielska pre široký okruh klientov. Naša ponuka je určená pre každého, kto má ambície zdokonaliť sa v španielskom jazyku a spoznať kultúru Španielska. Neexistuje efektívnejší spôsob zdokonaľovania sa v jazyku. V domácom prostredí Vám nikto nezaručí výborné výsledky po absolvovaní akéhokoľvek intenzívneho kurzu! V krajine pôvodu španielčiny to musí byť predsa len lepšie! Alcanza © 2012

Newsletter

Zaregistrujte sa do nášho newsletteru a pravidelne od nás dostávajte novinky a akciové ponuky e-mailom.